Vziať ženám interupciu znameniá dať im do ruky vešiak

Autor: Kristína Ražina | 3.10.2016 o 9:58 | (upravené 3.10.2016 o 19:03) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1138x

Ani nie tak dávno /asi to už bude rok/ prebehlo na Slovensku hlasovanie o na-hlavu-postavenom zákone o ženskej maternici. O trošku tradičnejší ale rovnako hlúpy návrh zákona dnes rozdeľuje Poľsko na 2 tábory. 

´Vzniká život počatím alebo narodením?´

Táto otázka tvorí hlbokú priepasť medzi pro-life a pro-choice aktivistami. Každý by mal žiť to čo verí a rozhodovať sa na základe svojich presvedčení.

Názov pro-life tábora dáva ako takú logiku. Veď im predsa ide o záchranu nenarodeného života! Prečo by im vlastne malo záležať na narodenom živote? Prečo by vlastne žena mala rozhodnúť o tom či život daruje? Veď jediné čo musí urobiť je deliť sa 9 mesiacov o svoje telo s niečim, čo nebude schopná milovať. Nemusí ho vychovávať. Adopcia je predsa ideálne riešenie.  Detské domovy sa síce zaplnia viac deťmi ktorých budúcnosť bude otázna ale to je len taký nepodstatný detail. Rovnaký detail je asi aj to, že sa niektoré ´matky ´ sa môžu chovať počas tehotenstva nezodpovedne. Načo sa predsa chovať zodpovedne keď to aj tak dá na adopciu? Ak sa narodí nezdravé jej starosť to nebude. Napriek všetkému predsa zachránili život! No dobre. Môžte namietať že je väčšia pravdepodobnosť že z detí, ktoré v detstve nepocítili lásku, vyrastú užívatelia drog, násilníci, alkoholici, voliči Boria Kollára. . . Ale aspoň im zachránili život! Snáď je každému jasné že pro-life aktivisti vedia rozhodovať o tele ženy lepšie ako jeho majiteľka. Či nie? Či nie? Či nie?

Zasahovať do osobnej slobody a intímneho priestoru iného ľudského jedinca je podľa mňa zločin, nie potrat. Určite sa ma budete snažiť zaskočiť otázkou : ´A čo osobná sloboda nenarodeného dieťaťa?´ Tak ako múka , vajcia, olej nie su koláč, tak prvá fáza ontogenetického vývoja eukaryotického organizmu nie je človek s osobnou slobodou. Na rozdiel od ženy, v ktorej maternici sa to embryo nachádza. Ešte mi prosím dovoľte poznamenať že základné ľudské práva a slobody sa nadobúdajú narodením, nie počatím. V mužskom tele neprebieha menštruačný cyklus. Žiaden muž, okrem môjho gynekológa, nerieši či mám pravidelnú menštruáciu alebo ako silnú. Prečo potom pro-life muži riešia proces , ktorý môže vďaka menštruácii prebehnúť v ženskom tele? Úpenlivo prosím pro-life ženy aby dali svojim ´sestrám´ slobodu.Nikto ich neprosí súhlasiť s rozhodnutím podstúpiť interupciu. Naozaj postačí ak nechajú tieto ženy na pokoji , tak ako iné ženy nechávajú na pokoji ich

Poľskej vláde by som rada odkázala : Zákazom o potratoch nezabránite potratom. Zabránite bezpečným potratom. Či sa vám to páči alebo nie, aj tá možnosť interupcie by tu mala byť. Skúste sa inšpirovať Slovenskom. Každý druhý billboard ozdobte nejakou nezmyselnou kampaňou. Porovnajte napríklad embryo so zákonom chránením vtákom. Raz za dva roky zorganizujte pochod za 140 000 eur. Možností je veľa. Len prosím, neberte mojim poľským sestrám právo rozhodnúť sa. Ak im ho vezmete, budete mať na rukách viac krvi ako všetci gynekológovia v Poľsku ktorý tento zákrok vykonali. Pretože vziať možnosť interupcie znamená dať do ruky vešiak. . .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Barometer policajnej korupcie? Ako hladko kúpite drogu

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.


Už ste čítali?